Ibuprofen/ Paracetamol Sandoz

Ostatnia aktualizacja:

Substancja czynnaIbuprofen, Paracetamol
Postać farmaceutycznaTabletki powlekane
Podmiot odpowiedzialnySandoz GmbH
Kod ATCM01AE51
ProceduraDCP
KategorieLeki przeciwbólowe, Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ)

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Ibuprofen/ Paracetamol Sandoz?

Ibuprofen/Paracetamol Sandoz zawiera dwie substancje czynne (dzięki którym lek odpowiednio działa). Są to ibuprofen oraz paracetamol. Ibuprofen należy do grupy leków określanych jako niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Działan ie leków z grupy NLPZ polega na łagodzeniu ból u , zmniejszaniu obrzęk u i obniża niu wysokiej temperatury ciała. Paracetamol jest lekiem przeciwbólowym, który w inny sposób niż ibuprofen zmniejsza ból i gorączkę. Ten lek jest szczególnie odpowiedni w leczeniu bólu wymagającego silniejszego działania przeciwbólowego, niż wykazuje sam ibuprofen lub sam paracetamol. Lek Ibuprofen/Paracetamol Sandoz jest stosowany w doraźnym leczeniu lekkiego do umiarkowanego bólu związanego z migreną, bólu głowy, bólu pleców, bólów menstruacyjnych, bólu zęba, bólów reumatycznych i mięśniowych objawów przeziębienia i grypy, bólu gardła i gorączki. Ibuprofen/Paracetamol Sandoz jest przeznaczony dla dorosłych w wieku od 18 lat. Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.
Reklama

Jaki jest skład Ibuprofen/ Paracetamol Sandoz, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są ibuprofen i paracetamol. Każda tabletka powlekana zawiera 200 mg ibuprofenu i 500 mg paracetamolu. Pozostałe składniki to: skrobia kukurydziana, krospowidon (typ A), krzemionka koloidalna bezwodna,  powidon K-30, skrobia żelowana kukurydziana, talk i kwas stearynowy (50). Otoczka: alkohol poliwinylowy, talk, makrogol 3350, tytanu dwutlenek (E 171).

Aktualnie dostępne leki z tymi samymi substancjami czynnymi

Legenda:

  • Te same substancje czynne - zawiera dokładnie te same substancje czynne
  • Zawiera dodatkowe substancje czynne - ma wszystkie substancje czynne z bazowego leku + dodatkowe (oznaczone +)
  • Częściowe podobieństwo - ma tylko część substancji czynnych z bazowego leku

Ważne: Leki o tych samych substancjach czynnych mogą znacząco różnić się między sobą pod względem:

  • Dawkowania i stężenia substancji czynnych
  • Substancji pomocniczych i składu powłoki
  • Formy farmaceutycznej (tabletki, kapsułki, syrop itp.)
  • Wskazań, przeciwwskazań i ostrzeżeń
  • Producenta i procesu wytwarzania
  • Ceny i dostępności
Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Nie zastępuj przepisanego leku innym bez konsultacji ze specjalistą. Widżet wyświetla maksymalnie 10 podobnych leków, może by ich więcej.

Lista leków oraz szczegółowe informacje na temat substancji czynnej

Jak dawkować Ibuprofen/ Paracetamol Sandoz?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Dorośli Zalecaną dawką jest 1 tabletka do 3 razy na dobę, przyjmowana z posiłkiem i popijana wodą. Należy zachować co najmniej 6 godzinną przerwę między kolejnymi dawkami. Jeśli po przyjęciu 1...

Czytaj więcej: Dawkowanie Ibuprofen/ Paracetamol Sandoz

Reklama

Co zrobić w przypadku przedawkowania Ibuprofen/ Paracetamol Sandoz?

Jeśli pacjent przyjął większą dawkę leku Ibuprofen/ParacetamolSandoz niż zalecana lub lek ten został przypadkowo przyjęty przez dziecko, zawsze należy skontaktować się z lekarzem lub najbliższym szpitalem w celu uzyskania opinii o zagrożeniu i porady dotyczącej postępowania. Objawy mogą obejmować nudności, ból brzucha, wymioty (mogą występować ślady krwi), ból głowy, dzwonienie w uszach, splątanie i oczopląs. Po dużych dawkach obserwowano występowanie senności, bólu w klatce piersiowej, kołatania serca, utraty przytomności, drgawek (głównie u dzieci), osłabienia i zawrotów głowy, krwi w moczu, uczucia zimna i problemów z oddychaniem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ibuprofen/ Paracetamol Sandoz – czy mogę spożywać alkohol?

W celu zmniejszenia prawdopodobieństwa wystąpienia działań niepożądanych, lek Ibuprofen/Paracetamol Sandoz należy przyjmować z posiłkiem.

Czy można stosować Ibuprofen/ Paracetamol Sandoz w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli kobieta jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Nie należy przyjmować leku Ibuprofen/Paracetamol Sandoz w ostatnich 3 miesiącach ciąży. Należy zachować szczególną ostrożność w pierwszych 6 miesiącach ciąży. Lek Ibuprofen/Paracetamol Sandoz może utrudniać zajście w ciążę. Ibuprofen Ibuprofen należy do grupy leków, które mogą zaburzać płodność u kobiet. Jest to działanie przemijające po zaprzestaniu stosowania leku. Pacjentka powinna poinformować lekarza, jeśli planuje ciążę lub ma trudności z zajściem w ciążę. Paracetamol Jeśli jest to konieczne, lek Ibuprofen/Paracetamol Sandoz może być stosowany w czasie ciąży. Należy przyjmować możliwie najmniejszą skuteczną dawkę, która łagodzi ból i (lub) gorączkę i stosować ją przez jak najkrótszy czas. Należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą, jeśli ból i (lub) gorączka nie zmniejszają się lub jeśli konieczne jest częstsze przyjmowanie leku.

Aktualna ulotka leku Ibuprofen/ Paracetamol Sandoz

Ibuprofen/Paracetamol Sandoz - 200 mg + 500 mg, Tabletki powlekane (Ibuprofenum + Paracetamolum)
Reklama

Aktualna charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Ibuprofen/Paracetamol Sandoz - 200 mg + 500 mg, Tabletki powlekane (Ibuprofenum + Paracetamolum)

Jakie są opinie pacjentów o leku Ibuprofen/ Paracetamol Sandoz?

Bądź pierwszą osobą, która podzieli się swoją opinią o leku Ibuprofen/ Paracetamol Sandoz!

Twoje doświadczenie może pomóc innym pacjentom w podjęciu decyzji. Opisz jak działał lek w Twoim przypadku, czy wystąpiły skutki uboczne oraz czy poleciłbyś go innym.

Czytaj więcej: Opinie o Ibuprofen/ Paracetamol Sandoz