Ostatnia aktualizacja:
| Substancja czynna | Ibuprofen |
| Postać farmaceutyczna | Zawiesina doustna |
| Podmiot odpowiedzialny | „POLSKI LEK - DYSTRYBUCJA” Sp. z o.o. |
| Kod ATC | M01AE01 |
| Procedura | NAR |
| Kategorie | Leki przeciwbólowe, Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) |
Spis treści
- 1 Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Ibunid dla dzieci Forte?
- 2 Jaki jest skład Ibunid dla dzieci Forte, jakie substancje zawiera?
- 3 Jak dawkować Ibunid dla dzieci Forte?
- 4 Co zrobić w przypadku przedawkowania Ibunid dla dzieci Forte?
- 5 Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ibunid dla dzieci Forte – czy mogę spożywać alkohol?
- 6 Czy można stosować Ibunid dla dzieci Forte w okresie ciąży i karmienia piersią?
- 7 Aktualna ulotka leku Ibunid dla dzieci Forte
- 8 Aktualna charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)
- 9 Jakie są opinie pacjentów o leku Ibunid dla dzieci Forte?
Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Ibunid dla dzieci Forte?
5 ml zawiesiny doustnej leku Ibunid dla dzieci Forte zawiera 200 mg ibuprofenu, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek łagodzi takie dolegliwości jak gorączka, ból i obrzęk. Lek Ibunid dla dzieci Forte jest przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci w następujących przypadkach: - gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych, w przebiegu odczynu poszczepiennego), - bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy, gardła i mięśni np. w przebiegu zakażeń wirusowych; bóle mięśni, stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (nadwyrężenia, skręcenia); bóle na skutek urazów tkanek miękkich; bóle pooperacyjne; bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle na skutek ząbkowania; bóle głowy; bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego. Jeśli po upływie 24 godzin w przypadku dzieci w wieku 3-5 miesięcy lub po upływie 3 dni w przypadku dzieci powyżej 6 miesiąca życia, młodzieży i dorosłych, nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.Jaki jest skład Ibunid dla dzieci Forte, jakie substancje zawiera?
- Substancją czynną leku jest ibuprofen. 5 ml leku zawiera 200 mg ibuprofenu. - Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: sodu benzoesan (E 211), kwas cytrynowy (E 330), sodu cytrynian (E 331), sacharyna sodowa (E 954), sodu chlorek, hypromeloza 15 cP, guma ksantan, maltitol ciekły (E 965), glicerol, taumatyna (E 957), aromat truskawkowy (substancje identyczne z naturalnymi aromatami, naturalne aromaty, maltodekstryna kukurydziana, cytrynian trietylu, glikol propylenowy i alkohol benzylowy), woda oczyszczona.Lista leków oraz szczegółowe informacje na temat substancji czynnej
Jak dawkować Ibunid dla dzieci Forte?
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Przyjmowanie produktu leczniczego w najmniejszej dawce skutecznej przez najkrótszy okres konieczny do łagodzenia objawów zmniejsza ryzyko działań niepożądanych (patrz wpływ na przewód pokarmowy i układ...
Czytaj więcej: Dawkowanie Ibunid dla dzieci Forte
Co zrobić w przypadku przedawkowania Ibunid dla dzieci Forte?
Jeśli pacjent zastosował większą niż zalecana dawkę leku Ibunid dla dzieci Forte lub jeśli dziecko przypadkowo przyjęło lek, należy zawsze zwrócić się do lekarza lub zgłosić do najbliższego szpitala, aby uzyskać opinię o możliwym zagrożeniu dla zdrowia i poradę na temat działań, jakie należy w takim przypadku podjąć.Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ibunid dla dzieci Forte – czy mogę spożywać alkohol?
U osób z wrażliwym przewodem pokarmowym zaleca się stosować lek podczas posiłku lub popijać go mlekiem.Czy można stosować Ibunid dla dzieci Forte w okresie ciąży i karmienia piersią?
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. W ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży nie zaleca się stosowania leku. Podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży nie wolno przyjmować leku, ponieważ mogłoby to zwiększać ryzyko wystąpienia powikłań u matki i u dziecka w okresie okołoporodowym. Ibuprofen może w niewielkich ilościach przenikać do mleka karmiących matek. Nie są znane przypadki wystąpienia działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią, tak więc w zasadzie nie ma konieczności odstawiania niemowląt od piersi w trakcie krótkotrwałego leczenia ibuprofenem w dawkach stosowanych w leczeniu bólu i gorączki. Lek Ibunid dla dzieci Forte należy do grupy leków niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które mogą wpływać na płodność u kobiet. Działanie to jest przemijające i ustępuje po zakończeniu stosowania leku.Aktualna ulotka leku Ibunid dla dzieci Forte
| Ibunid dla dzieci Forte - 200 mg/5 ml, Zawiesina doustna (Ibuprofenum) |
Aktualna charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)
| Ibunid dla dzieci Forte - 200 mg/5 ml, Zawiesina doustna (Ibuprofenum) |
Jakie są opinie pacjentów o leku Ibunid dla dzieci Forte?
Bądź pierwszą osobą, która podzieli się swoją opinią o leku Ibunid dla dzieci Forte!
Twoje doświadczenie może pomóc innym pacjentom w podjęciu decyzji. Opisz jak działał lek w Twoim przypadku, czy wystąpiły skutki uboczne oraz czy poleciłbyś go innym.
Czytaj więcej: Opinie o Ibunid dla dzieci Forte
