Ostatnia aktualizacja:

Substancja czynnaIbuprofen, Paracetamol
Postać farmaceutycznaTabletki powlekane
Podmiot odpowiedzialnyMylan IRE Healthcare Ltd.
Kod ATCM01AE51
ProceduraDCP
KategorieLeki przeciwbólowe, Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ)

Dawkowanie Ibuprofen/Paracetamol Mylan - jak stosować

Lek ten należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Dorośli: Zalecana dawka to 1 tabletka w czasie posiłku, popijana wodą, maksymalnie 3 razy na dobę. Należy zachować odstęp co najmniej 6 godzin między dawkami. Jeśli po przyjęciu jednej tabletki objawy nie ustępują, można przyjąć maksymalnie dwie tabletki do trzech razy na dobę. Nie należy przyjmować więcej niż sześciu tabletek w ciągu 24 godzin (co odpowiada dawce 1200 mg ibuprofenu i 3000 mg paracetamolu na dobę). Stosowanie u dzieci i młodzieży Nie stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat. Przyjmować doustnie tylko przez krótki czas. Stosować najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy czas konieczny do złagodzenia objawów. Nie należy przyjmować leku Ibuprofen/Paracetamol Mylan dłużej niż przez 3 dni. Jeśli objawy utrzymują się lub nasilają, szczególnie w przypadku zakażenia, którego objawami są gorączka i ból, należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza.