Ostatnia aktualizacja:

Substancja czynnaIbuprofen
Postać farmaceutycznaKapsułki miękkie
Podmiot odpowiedzialnyReckitt Benckiser (Poland) S.A.
Kod ATCM01AE01
ProceduraDCP
KategorieLeki na ból zęba, Leki na bóle menstruacyjne / bolesną miesiączkę, Leki na gorączkę i ból, Leki na przeziębienie i grypę, Leki przeciwbólowe, Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ)

Dawkowanie Nurofen Express Caps - jak stosować

Zawsze lek Nurofen Express Caps należy stosować ściśle według zaleceń zawartych w ulotce. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty. O ile lekarz nie zaleci inaczej, dawka zwykle stosowana jest następująca: Dorośli i młodzież o masie ciała około 40 kg: Dawka początkowa: przyjąć 1 lub 2 kapsułki (200 mg lub 400 mg ibuprofenu) z wodą. Następnie, w razie potrzeby, dodatkowo 1 lub 2 kapsułki (200 mg do 400 mg ibuprofenu), jednak nie należy przekraczać całkowitej dawki 6 kapsułek w ciągu 24 godzin. Po zastosowaniu dawki 200 mg, następną dawkę należy przyjąć nie wcześniej niż po upływie 4 godzin, po zastosowaniu dawki 400 mg, następną dawkę należy przyjąć nie wcześniej niż po upływie 6 godzin. Dzieci o masie ciała od 20 kg (około 6 lat) do 39 kg: Lek Nurofen Express Caps powinień być stosowany wyłącznie u dzieci o masie ciała wynoszącej co najmniej 20 kg. Maksymalna dawka dobowa ibuprofenu wynosi 20-30 mg na kg masy ciała, podzielona na od 3 do 4 dawki pojedyncze. Przerwa pomiędzy kolejnymi dawkami nie powinna być krótsza niż 6 godzin. Nie należy przekraczać maksymalnej zalecanej dawki dobowej. W ciągu 24 godzin nie należy przekraczać dawki całkowitej 30 mg ibuprofenu/kg mc. W przypadku stosowania leku Nurofen Express Caps u dzieci zazwyczaj stosuje się następujące dawkowanie: Nurofen Express Caps-dawkowanie Sposób podania Do krótkotrwałego, doustnego stosowania. Nie rozgryzać. Jeśli pacjent uważa, że działanie tego leku jest za mocne lub za słabe, należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty. Dzieci i młodzież W przypadku dzieci i młodzieży należy zasięgnąć porady lekarza, jeśli podawanie leku jest konieczne przez więcej niż 3 dni lub jeśli objawy ulegają nasileniu. Inna forma(y) tego leku mogą być bardziej odpowiednie dla dzieci, należy zatem zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Dorośli Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 3 dniach w przypadku leczenia gorączki lub po 4 dniach w przypadku leczenia bólu, należy skontaktować się z lekarzem.

Przydatne zasoby