Ostatnia aktualizacja:

Substancja czynnaIbuprofen, Paracetamol
Postać farmaceutycznaTabletki powlekane
Podmiot odpowiedzialnySandoz GmbH
Kod ATCN02BE51
ProceduraDCP
KategorieLeki przeciwbólowe, Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ)

Dawkowanie Bazdygor - jak stosować

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Dorośli Zalecaną dawką jest 1 tabletka do 3 razy na dobę, popijana wodą. Należy zachować co najmniej 6 godzinną przerwę między kolejnymi dawkami. Jeśli po przyjęciu 1 tabletki objawy nie ustępują, można przyjąć maksymalnie 2 tabletki do trzech razy na dobę. Należy zachować co najmniej 6 godzinną przerwę między kolejnymi dawkami. Nie należy przyjmować więcej niż 6 tabletek w ciągu 24 godzin (co odpowiada 1200 mg ibuprofenu i 3000 mg paracetamolu na dobę). Zaleca się stosowanie leku Bazdygor z posiłkiem, aby zmniejszyć ryzyko działań niepożądanych. Stosowanie u osób w podeszłym wieku Nie jest konieczne specjalne dostosowanie dawki. Występuje zwiększone ryzyko ciężkich powikłań działań niepożądanych. Najniższa możliwa dawka powinna być stosowana przez najkrótszy możliwy czas. Stosowanie u dzieci i młodzieży Nie stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat. Konieczne może być zmniejszenie dawki do maksymalnie 4 tabletek na dobę, jeśli: - pacjent ma problemy z nerkami - pacjent ma problemy z wątrobą - pacjent waży mniej niż 50 kg - pacjent cierpi na przewlekłe niedożywienie - pacjent regularnie spożywa alkohol (przewlekły alkoholizm) - pacjent jest niedostatecznie nawodniony Jeśli którykolwiek z powyższych punktów dotyczy pacjenta, przed przyjęciem leku Bazdygor należy zwrócić się do lekarza. Wyłącznie do stosowania doustnego i do stosowania krótkotrwałego. Nie stosować tego leku dłużej niż przez 3 dni. Jeśli objawy utrzymują się lub pogarszają, należy skonsultować się z lekarzem. Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów. Jeśli w przebiegu zakażenia jego objawy (takie jak gorączka i ból) utrzymują się lub nasilają, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.