Ostatnia aktualizacja:

Substancja czynnaIbuprofen, Paracetamol
Postać farmaceutycznaTabletki powlekane
Podmiot odpowiedzialnyUS Pharmacia Sp. z o.o.
Kod ATCM01AE51
ProceduraDCP
KategorieLeki przeciwbólowe, Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ)

Dawkowanie APAP intense - jak stosować

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości zwróć się do lekarza lub farmaceuty. Dorośli: zalecana dawka to 1 tabletka, przyjmowana podczas posiłku i popijana wodą, nie częściej niż 3 razy na dobę. Należy zachować co najmniej 6 godzinną przerwę pomiędzy dawkami. Jeśli po przyjęciu jednej tabletki objawy nie ustępują, można przyjąć maksymalnie dwie tabletki, nie częściej niż trzy razy na dobę. Nie przyjmować więcej niż sześć tabletek w ciągu 24 godzin (co odpowiada 1200 mg ibuprofenu i 3000 mg paracetamolu na dobę). Stosowanie u dzieci i młodzieży Nie stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat. Lek przeznaczony do krótkotrwałego stosowania doustnego. Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy okres niezbędny do ustąpienia objawów. Nie należy stosować leku APAP intense dłużej niż przez 3 dni. W przypadku utrzymywania się lub nasilenia objawów, należy skonsultować się z lekarzem.