Laboratoria PolfaŁódź Zatoki

Ostatnia aktualizacja:

Substancja czynnaIbuprofen, Pseudoefedryna
Postać farmaceutycznaTabletki
Podmiot odpowiedzialnyURGO Sp. z o.o.
Kod ATCM01AE51
ProceduraNAR
KategorieLeki na gorączkę i ból, Leki na przeziębienie i grypę, Leki na zatoki, Leki przeciwbólowe, Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ)

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Laboratoria PolfaŁódź Zatoki?

Laboratoria PolfaŁódź ZATOKI jest lekiem o skojarzonym działaniu składników: ibuprofenu i pseudoefedryny, w postaci tabletek do stosowania doustnego. Ibuprofen należy do grupy leków - niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), o działaniu leczniczym: przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Pseudoefedryna jest lekiem zmniejszającym przekrwienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych. Podana doustnie wywołuje skurcz naczyń krwionośnych, zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa oraz zatok, dzięki temu poprawia się drożność jamy nosowej oraz drenaż wydzieliny z zatok. Stosować doraźnie w celu złagodzenia objawów niedrożności nosa i zatok obocznych nosa z towarzyszącym bólem głowy, bólów związanych z niedrożnością zatok oraz gorączką w przebiegu grypy lub przeziębienia.
Reklama

Jaki jest skład Laboratoria PolfaŁódź Zatoki, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: ibuprofen (Ibuprofenum) - 200 mg chlorowodorek pseudoefedryny (Pseudoephedrini hydrochloridum) - 30 mg Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: mannitol, celuloza mikrokrystaliczna krzemowana o składzie: celuloza mikrokrystaliczna i krzemionka koloidalna bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), skrobia żelowana kukurydziana, magnezu stearynian, powidon K-90.

Aktualnie dostępne leki z tymi samymi substancjami czynnymi

Legenda:

  • Te same substancje czynne - zawiera dokładnie te same substancje czynne
  • Zawiera dodatkowe substancje czynne - ma wszystkie substancje czynne z bazowego leku + dodatkowe (oznaczone +)
  • Częściowe podobieństwo - ma tylko część substancji czynnych z bazowego leku

Ważne: Leki o tych samych substancjach czynnych mogą znacząco różnić się między sobą pod względem:

  • Dawkowania i stężenia substancji czynnych
  • Substancji pomocniczych i składu powłoki
  • Formy farmaceutycznej (tabletki, kapsułki, syrop itp.)
  • Wskazań, przeciwwskazań i ostrzeżeń
  • Producenta i procesu wytwarzania
  • Ceny i dostępności
Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Nie zastępuj przepisanego leku innym bez konsultacji ze specjalistą. Widżet wyświetla maksymalnie 10 podobnych leków, może by ich więcej.

Lista leków oraz szczegółowe informacje na temat substancji czynnej

Jak dawkować Laboratoria PolfaŁódź Zatoki?

Podanie doustne. U dorosłych i dzieci powyżej 12 lat zwykle stosuje się: dawka początkowa – 2 tabletki, następnie w razie potrzeby od 1 do 2 tabletek co 4–6 godzin w ciągu doby. Maksymalna dobowa dawka – 6 tabletek. Osoby w wieku powyżej 65 lat: nie jest konieczna modyfikacja dawki, o ile nie jest zaburzona czynność nerek lub wątroby; wtedy dawkowanie powinno być ustalone...

Czytaj więcej: Dawkowanie Laboratoria PolfaŁódź Zatoki

Reklama

Co zrobić w przypadku przedawkowania Laboratoria PolfaŁódź Zatoki?

Obserwowano różnego stopnia nasilenie działań niepożądanych. Najwcześniej mogą wystąpić objawy przedawkowania pseudoefedryny: ból głowy, nudności, wymioty, pragnienie, lęk, niepokój, drażliwość, gorączka, tachykardia (przyspieszenie akcji serca), bezsenność, rozszerzenie źrenic, zaburzenia widzenia, urojenia, omamy, osłabienie mięśni, trudności w oddawaniu moczu, drżenie, zaburzenie rytmu serca, nadmierne pocenie. W razie przyjęcia większej, niż zalecana, dawki leku należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lekarz zastosuje płukanie żołądka i o ile to konieczne, zastosuje leki wyrównujące zaburzenia elektrolitowe i inne leki likwidujące objawy przedawkowania.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Laboratoria PolfaŁódź Zatoki – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zeleceń.

Czy można stosować Laboratoria PolfaŁódź Zatoki w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Nie wolno stosować leku Laboratoria PolfaŁódź ZATOKI w okresie ciąży i karmienia piersią.

Aktualna ulotka leku Laboratoria PolfaŁódź Zatoki

Laboratoria PolfaŁódź Zatoki - 200 mg + 30 mg, Tabletki (Ibuprofenum + Pseudoephedrini hydrochloridum)
Reklama

Aktualna charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Laboratoria PolfaŁódź Zatoki - 200 mg + 30 mg, Tabletki (Ibuprofenum + Pseudoephedrini hydrochloridum)

Jakie są opinie pacjentów o leku Laboratoria PolfaŁódź Zatoki?

Bądź pierwszą osobą, która podzieli się swoją opinią o leku Laboratoria PolfaŁódź Zatoki!

Twoje doświadczenie może pomóc innym pacjentom w podjęciu decyzji. Opisz jak działał lek w Twoim przypadku, czy wystąpiły skutki uboczne oraz czy poleciłbyś go innym.

Czytaj więcej: Opinie o Laboratoria PolfaŁódź Zatoki

Przydatne zasoby