Ostatnia aktualizacja:

Substancja czynnaIbuprofen, Paracetamol
Postać farmaceutycznaZawiesina doustna
Podmiot odpowiedzialnyAflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.
Kod ATCM01AE51
ProceduraNAR
KategorieLeki na gorączkę i ból, Leki przeciwbólowe

Dawkowanie Kidofen duo - jak stosować

Dawkowanie Kidofen duo jest ściśle dostosowane do wieku i masy ciała pacjenta. Maksymalna dawka dobowa ibuprofenu wynosi 20-30 mg/kg masy ciała, podawana według określonego schematu.

Dawkowanie dla dzieci:

  • 2-3 lata (10-16 kg) - 5 mL zawiesiny 3 razy na dobę
  • 4-6 lat (17-20 kg) - 7 mL zawiesiny 3 razy na dobę
  • 7-9 lat (21-30 kg) - 10 mL zawiesiny 3 razy na dobę
  • 10-12 lat (31-40 kg) - 14 mL zawiesiny 3 razy na dobę

Dawkowanie dla dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat: 20 mL zawiesiny 3 razy na dobę.

Ważne zasady stosowania:

  • Zawsze wstrząsnąć przed użyciem - zapewnia równomierne rozprowadzenie składników
  • Przyjmować po posiłku - minimalizuje ryzyko podrażnienia żołądka
  • Stosować najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy możliwy okres
  • Nie stosować u dzieci poniżej 2 lat - brak danych o bezpieczeństwie
  • Nie przekraczać zalecanej dawki - zwiększa ryzyko działań niepożądanych

Do precyzyjnego odmierzania dawki służy dołączona miarka lub strzykawka doustna z adapterem. Przy stosowaniu strzykawki należy umieścić adapter w szyjce butelki, napełnić strzykawkę do odpowiedniej podziałki, a następnie ostrożnie podać zawiesinę, unikając zakrztuszenia. Po każdym użyciu strzykawkę należy umyć i wysuszyć.

Przydatne zasoby