Ostatnia aktualizacja:
| Substancja czynna | Ibuprofen |
| Postać farmaceutyczna | Kapsułki miękkie |
| Podmiot odpowiedzialny | Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A. |
| Kod ATC | M01AE01 |
| Procedura | NAR |
| Kategorie | Leki na gorączkę i ból, Leki przeciwbólowe, Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) |
Dawkowanie Metafen Ibuprofen Caps - jak stosować
Stosować doustnie. Przyjmować podczas posiłków lub niezależnie od posiłków. Kapsułki należy połykać w całości, popijając szklanką wody. Kapsułek nie należy żuć ani ssać, ani rozgryzać. Nie należy przekraczać zalecanego dawkowania. Zwykle stosowana dawka pojedyncza ibuprofenu wynosi od 7 do 10 mg/kg mc., dawka dobowa wynosi 20 do 30 mg/kg masy ciała. Dzieci od 6 do 9 lat (20-29 kg) dawka początkowa - 1 kapsułka. Potem, w razie potrzeby 1 kapsułka co 8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 3 kapsułki (600 mg ibuprofenu). Dzieci od 10 do 12 lat (30-39 kg) dawka początkowa - 1 kapsułka. Potem, w razie potrzeby 1 kapsułka co 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 4 kapsułki (800 mg ibuprofenu). Dorośli i młodzież powyżej 12 lat (powyżej 40 kg) dawka początkowa od 1 do 2 kapsułek. Potem, w razie potrzeby 1 (200 mg) do 2 (400 mg) kapsułek co 4 (dla dawki 200 mg) do 6 godzin (dla dawki 400 mg). Maksymalna dawka dobowa wynosi 6 kapsułek (1200 mg ibuprofenu). Minimalna przerwa pomiędzy kolejnymi dawkami wynosi 4 - 6 godzin. Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat lub o masie ciała poniżej 20 kg. Lek przeznaczony do krótkotrwałego stosowania. Jeśli konieczne jest stosowanie tego leku dłużej niż przez 3 dni lub objawy nasilą się, należy skonsultować się z lekarzem.
