Gripblocker Express

Ostatnia aktualizacja:

Substancja czynnaDekstrometorfan, Paracetamol, Pseudoefedryna
Postać farmaceutycznaKapsułki miękkie
Podmiot odpowiedzialnyPrzedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.
Kod ATCN02BE51
ProceduraNAR
KategorieLeki na gorączkę i ból, Leki na katar, Leki na przeziębienie i grypę, Leki przeciwbólowe

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Gripblocker Express?

GRIPBLOCKER EXPRESS jest lekiem wieloskładnikowym przeznaczonym do krótkotrwałego leczenia objawów przeziębienia i grypy. Zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, przeciwkaszlowo, przywraca drożność przewodów nosowych i ujść zatok przynosowych, zmniejsza ilość wydzieliny śluzowej oraz przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa. GRIPBLOCKER EXPRESS jest lekiem przeznaczonym do leczenia dorosłych i młodzieży oraz dzieci w wieku powyżej 6 lat. Wskazania do stosowania Doraźne leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych, zapalenia zatok przynosowych (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe).
Reklama

Jaki jest skład Gripblocker Express, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są paracetamol, pseudoefedryna, dekstrometorfan. 1 kapsułka zawiera 300 mg paracetamolu, 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny i 12 mg bromowodorku dekstrometorfanu. Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: makrogol 400, glicerol, glikol propylenowy, powidon K17, woda oczyszczona, żelatyna, sorbitol ciekły niekrystalizujący, czerwień koszenilowa E124.

Aktualnie dostępne leki z tymi samymi substancjami czynnymi

Legenda:

  • Te same substancje czynne - zawiera dokładnie te same substancje czynne
  • Zawiera dodatkowe substancje czynne - ma wszystkie substancje czynne z bazowego leku + dodatkowe (oznaczone +)
  • Częściowe podobieństwo - ma tylko część substancji czynnych z bazowego leku

Ważne: Leki o tych samych substancjach czynnych mogą znacząco różnić się między sobą pod względem:

  • Dawkowania i stężenia substancji czynnych
  • Substancji pomocniczych i składu powłoki
  • Formy farmaceutycznej (tabletki, kapsułki, syrop itp.)
  • Wskazań, przeciwwskazań i ostrzeżeń
  • Producenta i procesu wytwarzania
  • Ceny i dostępności
Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Nie zastępuj przepisanego leku innym bez konsultacji ze specjalistą. Widżet wyświetla maksymalnie 10 podobnych leków, może by ich więcej.

Lista leków oraz szczegółowe informacje na temat substancji czynnej

Jak dawkować Gripblocker Express?

Lek należy stosować doustnie. Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: od 1 do 2 kapsułek, 3-4 razy na dobę. Nie należy stosować więcej niż 8 kapsułek na dobę. Dzieci w wieku 6 do 12 lat: 1 kapsułka 3-4 razy na dobę. Nie należy stosować więcej niż 4 kapsułki na dobę.

Czytaj więcej: Dawkowanie Gripblocker Express

Reklama

Co zrobić w przypadku przedawkowania Gripblocker Express?

Należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek zawiera trzy substancje czynne. Objawy przedawkowania mogą wynikać z działania jednej lub wszystkich substancji czynnych. Przypadkowe lub zamierzone przedawkowanie leku może spowodować w ciągu kilku, kilkunastu godzin objawy takie jak nudności, wymioty, nadmierną potliwość, senność, ogólne osłabienie, niepokój, drżenie. Może wystąpić oczopląs, podwyższenie ciśnienia tętniczego, drgawki, trudności w oddawaniu moczu oraz duszność. Objawy te mogą ustąpić następnego dnia, pomimo, że zaczyna się rozwijać uszkodzenie wątroby, które następnie daje o sobie znać rozpieraniem w nadbrzuszu, powrotem nudności i żółtaczką. W razie przedawkowania należy natychmiast wezwać lekarza. Leczenie powinno odbywać się w szpitalu. Polega na przyspieszaniu usuwania składników leku z organizmu i podtrzymywaniu czynności życiowych. W przypadku przedawkowania paracetamolu może być konieczne podanie odtrutki: N-acetylocysteiny i (lub) metioniny. Eliminację pseudoefedryny można przyspieszyć stosując diurezę forsowaną lub dializoterapię. W celu odwrócenia toksycznego wpływu dekstrometorfanu na ośrodkowy układ nerwowy można zastosować nalokson.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Gripblocker Express – czy mogę spożywać alkohol?

Pokarm nie zmienia w sposób istotny wchłaniania leku. W czasie przyjmowania leku nie wolno pić alkoholu.

Czy można stosować Gripblocker Express w okresie ciąży i karmienia piersią?

Stosowanie leku GRIPBLOCKER EXPRESS w ciąży oraz w okresie karmienia piersią jest przeciwwskazane.

Aktualna ulotka leku Gripblocker Express

Gripblocker Express - 300 mg + 30 mg + 12 mg, Kapsułki miękkie (Paracetamolum + Pseudoephedrini hydrochloridum + Dextromethorphani hydrobromidum)
Reklama

Aktualna charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Gripblocker Express - 300 mg + 30 mg + 12 mg, Kapsułki miękkie (Paracetamolum + Pseudoephedrini hydrochloridum + Dextromethorphani hydrobromidum)

Jakie są opinie pacjentów o leku Gripblocker Express?

Przeczytaj 1 opinię pacjenta o leku Gripblocker Express. Zobacz co inni mówią o skuteczności i działaniach niepożądanych.

Czytaj więcej: Opinie o Gripblocker Express

Przydatne zasoby