PARAMIG Fast Junior

Ostatnia aktualizacja:

Podmiot odpowiedzialnySynoptis Pharma Sp. z o.o.
Kod ATCN02BE01
ProceduraNAR

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest PARAMIG Fast Junior?

Lek Paramig Fast Junior zawiera jako substancję czynną paracetamol.
Paracetamol należy do grupy farmakoterapeutycznej analgetyków (leków przeciwbólowych), które równocześnie działają jako antypiretyki (leki przeciwgorączkowe) o słabym działaniu przeciwzapalnym.

Lek Paramig Fast Junior stosuje się w objawowym leczeniu łagodnego do umiarkowanego bólu oraz gorączki.

Nie stosować produktu leczniczego Paramig Fast Junior dłużej niż trzy dni bez zalecenia lekarza.

Jaki jest skład PARAMIG Fast Junior, jakie substancje zawiera?

1 saszetka zawiera jako substancję czynną 250 mg paracetamolu (Paracetamolum).

Pozostałe składniki leku: etyloceluloza, hypromeloza, makrogol 400, wapnia węglan, sodu wodorowęglan, kwas cytrynowy, sodu diwodorocytrynian, aspartam (E 951), glicerolu distearynian (E 422) typ I, mannitol, kroskarmeloza sodowa, karboksymetyloskrobia sodowa typ A, krzemionka bezpostaciowa, substancja maskująca smak i zapach (501482 TP0424) zawierająca naturalne preparaty aromatyczne, substancje aromatyczne identyczne z naturalnymi, maltodekstrynę, sacharozę, aspartam (E 951), acesulfam potasowy (E950); aromat cytrynowy (502336 TP0551) zawierający naturalne przetwory aromatyczne, syntetyczne substancje aromatyczne, maltodekstrynę i alfa-tokoferol (E 307).

Przykładowe leki z tymi samymi substancjami czynnymi

Legenda:

  • Te same substancje czynne - zawiera dokładnie te same substancje czynne
  • Zawiera dodatkowe substancje czynne - ma wszystkie substancje czynne z bazowego leku + dodatkowe (oznaczone +)
  • Częściowe podobieństwo - ma tylko część substancji czynnych z bazowego leku

Ważne: Leki o tych samych substancjach czynnych mogą znacząco różnić się między sobą pod względem:

  • Dawkowania i stężenia substancji czynnych
  • Substancji pomocniczych i składu powłoki
  • Formy farmaceutycznej (tabletki, kapsułki, syrop itp.)
  • Wskazań, przeciwwskazań i ostrzeżeń
  • Producenta i procesu wytwarzania
  • Ceny i dostępności
Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Nie zastępuj przepisanego leku innym bez konsultacji ze specjalistą.
Lista wszystkich leków wg substancji czynnej
  • Leki zawierające paracetamol
  • Jak dawkować PARAMIG Fast Junior?

    Paramig Fast Junior należy zawsze przyjmować dokładnie według wskazówek podanych w tej ulotce. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
    Dawki stosowane u dzieci zależą od wieku i masy ciała. Dawka jednorazowa wynosi 10 mg/kg m.c. co 4 godziny lub 15 mg/kg.m.c co 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 60 mg/kg masy ciała. Odstęp pomiędzy poszczególnymi dawkami nie powinien być krótszy niż 4 godziny.
    Nie stosować leku Paramig Fast Junior dłużej niż trzy dni bez zalecenia lekarza.
    Dawkę ustala się na podstawie informacji podanych w poniższej tabeli.

    PARAMIG Fast Junior-dawkowanie

    Dzieci w wieku od 4 do 8 lat (m.c. 17-25 kg)
    Jednorazowo 250 mg paracetamolu (1 saszetka), maksymalna dawka dobowa 1000 mg paracetamolu (4 saszetki) przyjmowane co 4-6 godzin

    Dzieci w wieku od 8 do 12 lat (m.c. 26-40 kg)
    Jednorazowo 500 mg paracetamolu (2 saszetki), maksymalna dawka dobowa 1500 mg paracetamolu (6 saszetek) przyjmowane co 4-6 godzin.

    Sposób podawania
    Tylko do podania doustnego.
    Granulki należy przyjmować bezpośrednio do ust (na język) i połknąć bez popijania wodą. Granulki ulegają natychmiastowemu rozpuszczeniu w jamie ustnej, ponadto delikatny efekt musujący produktu leczniczego powoduje zwiększone wydzielanie śliny co ułatwia połykanie. Nie przyjmować leku Paramig Fast Junior po posiłku.

    Szczególne grupy pacjentów
    Dzieci
    Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 4 lat lub o masie ciała poniżej 17 kg. Dla tej grupy dzieci są dostępne inne preparaty paracetamolu o innej postaci i mocy.

    Pacjenci w podeszłym wieku
    Nie jest wymagane dostosowanie dawki u pacjentów w podeszłym wieku.

    Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby
    U pacjentów z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby dawkę należy zmniejszyć lub wydłużyć odstępy pomiędzy kolejnymi dawkami. Należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

    Przewlekły alkoholizm
    Przewlekłe spożywanie alkoholu może obniżyć próg toksyczności paracetamolu. U tych pacjentów odstęp w czasie pomiędzy dwiema dawkami powinien wynosić minimum 8 godzin. Nie należy przekraczać dawki 2 g paracetamolu na dobę.

    Reklama

    Co zrobić w przypadku przedawkowania PARAMIG Fast Junior?

    W przypadku przedawkowania leku Paramig Fast Junior należy skontaktować się z lekarzem lub oddziałem pomocy doraźnej. Przedawkowanie ma bardzo poważne następstwa i może prowadzić nawet do zgonu.
    Konieczne jest natychmiastowe leczenie, nawet jeżeli pacjent czuje się dobrze, z powodu ryzyka opóźnionego ciężkiego uszkodzenia wątroby. Objawy mogą być ograniczone do nudności lub wymiotów i mogą nie odzwierciedlać ciężkości przedawkowania ani ryzyka uszkodzenia narządów.

    Co mogę jeść i pić podczas stosowania PARAMIG Fast Junior – czy mogę spożywać alkohol?

    Nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia paracetamolem. Nie przyjmować produktu leczniczego Paramig Fast Junior po posiłku.

    Czy można stosować PARAMIG Fast Junior w okresie ciąży i karmienia piersią?

    Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

    Ciąża
    Lek Paramig Fast Junior można podawać kobietom w ciąży, jeśli jest to konieczne. Należy stosować możliwie najmniejszą dawkę skutecznie łagodzącą ból lub obniżającą gorączkę i przyjmować lek przez możliwie najkrótszy czas.

    Karmienie piersią
    Lek przenika do mleka matki. Podczas karmienia piersią mogą być stosowane terapeutyczne dawki tego leku.

    Przydatne zasoby

    Jakie są opinie pacjentów o leku PARAMIG Fast Junior? - forum, efekty terapii, realne skutki uboczne

    Uwaga: Nie można mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

    🩺 Brak opinii o leku. Twoje doświadczenie jest cenne! Napisz, jak działał na Ciebie ten lek - pomóż innym pacjentom poznać prawdziwe opinie.
    💡 Pamiętaj: Twoja opinia powinna być szczera i pomocna dla innych

    Subskrypcja powiadomień

    Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych opiniach dotyczących tego leku?

    Dodaj komentarz