Metafen Ibuprofen Caps

Ostatnia aktualizacja:

Substancja czynnaIbuprofen
Postać farmaceutycznaKapsułki miękkie
Podmiot odpowiedzialnyZakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.
Kod ATCM01AE01
ProceduraNAR
KategorieLeki na gorączkę i ból, Leki przeciwbólowe, Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ)

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Metafen Ibuprofen Caps?

Substancją czynną leku Metafen IBUPROFEN CAPS jest ibuprofen, który należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Lek działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Lek jest przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku od 6 lat, młodzieży i dorosłych w następujących przypadkach: Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: - bóle głowy (również migrenowe), - bóle zębów, - bóle mięśniowe, stawowe i kostne, - bóle po urazach, - nerwobóle, - bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie, - bolesne miesiączkowanie, - bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego. Stany gorączkowe różnego pochodzenia (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).

Reklama

Jaki jest skład Metafen Ibuprofen Caps, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest ibuprofen. Każda kapsułka zawiera 200 mg ibuprofenu. Pozostałe składniki to: makrogol 600, potasu wodorotlenek, woda oczyszczona; Otoczka kapsułki: żelatyna; sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E 420); maltitol ciekły (E 965); błękit patentowy (E 131); woda oczyszczona.

Aktualnie dostępne leki z tymi samymi substancjami czynnymi

Legenda:

  • Te same substancje czynne - zawiera dokładnie te same substancje czynne
  • Zawiera dodatkowe substancje czynne - ma wszystkie substancje czynne z bazowego leku + dodatkowe (oznaczone +)
  • Częściowe podobieństwo - ma tylko część substancji czynnych z bazowego leku

Ważne: Leki o tych samych substancjach czynnych mogą znacząco różnić się między sobą pod względem:

  • Dawkowania i stężenia substancji czynnych
  • Substancji pomocniczych i składu powłoki
  • Formy farmaceutycznej (tabletki, kapsułki, syrop itp.)
  • Wskazań, przeciwwskazań i ostrzeżeń
  • Producenta i procesu wytwarzania
  • Ceny i dostępności
Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Nie zastępuj przepisanego leku innym bez konsultacji ze specjalistą. Widżet wyświetla maksymalnie 10 podobnych leków, może by ich więcej.

Lista leków oraz szczegółowe informacje na temat substancji czynnej

Jak dawkować Metafen Ibuprofen Caps?

Stosować doustnie. Przyjmować podczas posiłków lub niezależnie od posiłków. Kapsułki należy połykać w całości, popijając szklanką wody. Kapsułek nie należy żuć ani ssać, ani rozgryzać. Nie należy przekraczać zalecanego dawkowania. Zwykle stosowana dawka pojedyncza ibuprofenu wynosi od 7 do 10 mg/kg mc., dawka dobowa wynosi 20 do 30 mg/kg masy ciała. Dzieci od 6 do 9 lat (20-29 kg) d...

Czytaj więcej: Dawkowanie Metafen Ibuprofen Caps

Reklama

Co zrobić w przypadku przedawkowania Metafen Ibuprofen Caps?

Brak jest danych dotyczących ciężkich, szkodliwych skutków przyjęcia zbyt dużej ilości tabletek leku Levomine mini. Jeśli zostanie przyjęte jednocześnie klika tabletek, mogą wystąpić takie objawy jak nudności lub wymioty. U młodych dziewcząt może wystąpić krwawienie z pochwy. Jeśli zostanie przyjęta za duża ilość tabletek lub zostanie stwierdzone przyjęcie kilku tabletek przez dziecko, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Metafen Ibuprofen Caps – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Czy można stosować Metafen Ibuprofen Caps w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przypadki przedawkowania są rzadkie, jednak jeśli przypadkowo została przyjęta zbyt duża dawka leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. U większości pacjentów mogą wystąpić: nudności, wymioty, ból w nadbrzuszu, biegunka. Mogą także wystąpić: szumy uszne, ból głowy i krwawienie z żołądka lub jelit. Ciężkie zatrucie wpływa na ośrodkowy układ nerwowy i objawia się sennością, sporadycznie także pobudzeniem i dezorientacją lub śpiączką. Sporadycznie mogą wystąpić napady drgawkowe. Podczas ciężkich zatruć może wystąpić kwasica metaboliczna, a czas protrombinowy (INR) może być wydłużony. Mogą wystąpić: ostra niewydolność nerek i uszkodzenie wątroby. U pacjentów z astmą może wystąpić zaostrzenie objawów astmy. Nie ma swoistego antidotum. Leczenie jest objawowe i podtrzymujące. Lekarz rozważy podanie węgla aktywnego, jeżeli od momentu przedawkowania nie upłynęło wiecej niż jedna godzina.

Aktualna ulotka leku Metafen Ibuprofen Caps

Metafen Ibuprofen Caps - 200 mg, Kapsułki miękkie (Ibuprofenum)
Reklama

Aktualna charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Metafen Ibuprofen Caps - 200 mg, Kapsułki miękkie (Ibuprofenum)

Jakie są opinie pacjentów o leku Metafen Ibuprofen Caps?

Bądź pierwszą osobą, która podzieli się swoją opinią o leku Metafen Ibuprofen Caps!

Twoje doświadczenie może pomóc innym pacjentom w podjęciu decyzji. Opisz jak działał lek w Twoim przypadku, czy wystąpiły skutki uboczne oraz czy poleciłbyś go innym.

Czytaj więcej: Opinie o Metafen Ibuprofen Caps

Przydatne zasoby