Ostatnia aktualizacja:
| Substancja czynna | Ibuprofen |
| Postać farmaceutyczna | Tabletki powlekane |
| Podmiot odpowiedzialny | US Pharmacia Sp. z o.o. |
| Kod ATC | M01AE01 |
| Procedura | NAR |
| Kategorie | Leki na ból zęba, Leki na bóle menstruacyjne / bolesną miesiączkę, Leki na gorączkę i ból, Leki na przeziębienie i grypę, Leki przeciwbólowe, Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) |
Spis treści
- 1 Jakie są wskazania? Na co stosowany jest IBUPROM RR MAX?
- 2 Jaki jest skład IBUPROM RR MAX, jakie substancje zawiera?
- 3 Jak dawkować IBUPROM RR MAX?
- 4 Co zrobić w przypadku przedawkowania IBUPROM RR MAX?
- 5 Co mogę jeść i pić podczas stosowania IBUPROM RR MAX – czy mogę spożywać alkohol?
- 6 Czy można stosować IBUPROM RR MAX w okresie ciąży i karmienia piersią?
- 7 Aktualna ulotka leku IBUPROM RR MAX
- 8 Aktualna charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)
- 9 Jakie są opinie pacjentów o leku IBUPROM RR MAX?
Jakie są wskazania? Na co stosowany jest IBUPROM RR MAX?
Ibuprom RR MAX to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy. Wskazaniem do stosowania leku są ostre bóle o nasileniu łagodnym lub umiarkowanym: pooperacyjne, mięśniowe, kostne, migrenowe oraz menstruacyjne. Lek stosuje się też w zmniejszaniu łagodnych i umiarkowanych bólów różnego pochodzenia: bólów głowy, zębów, okolicy lędźwiowo-krzyżowej, nerwobólów, bólów stawów, a także gorączki (w przebiegu przeziębienia lub grypy).Jaki jest skład IBUPROM RR MAX, jakie substancje zawiera?
Substancją czynną leku jest ibuprofen 400 mg. Substancje pomocnicze to: Skład rdzenia tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, olej roślinny, uwodorniony, krospowidon, talk, krzemionka koloidalna bezwodna. Skład otoczki tabletki: alkohol poliwynylowy (E 1203), makrogol 3350 (E 1521), tytanu dwutlenek (E 171), talk (E 553b), mieszanina glinu potasu krzemianu (E 555) i tytanu dwutlenku (E 171), wosk Carnauba. Skład tuszu do nadruku: szelak glazura ok. 45% (20% estryfikowana) w etanolu, tytanu dwutlenek (E 171), alkohol n-butylowy, żelaza tlenek czarny (E 172), glikol propylenowy (E 1520), alkohol izopropylowy, amonowy wodorotlenek 28% (E 527), symetykon.Lista leków oraz szczegółowe informacje na temat substancji czynnej
Jak dawkować IBUPROM RR MAX?
Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: w doraźnym leczeniu: 1 tabletka doustnie co 4 - 6 godzin. Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów. Jeśli w przebiegu...
Czytaj więcej: Dawkowanie IBUPROM RR MAX
Co zrobić w przypadku przedawkowania IBUPROM RR MAX?
Jeśli pacjent zastosował większą niż zalecana dawkę leku IBUPROM RR MAX lub jeśli dziecko przypadkowo przyjęło lek, należy zawsze zwrócić się do lekarza lub zgłosić do najbliższego szpitala, aby uzyskać opinię o możliwym zagrożeniu dla zdrowia i poradę na temat działań, jakie należy w takim przypadku podjąć. Objawy mogą obejmować nudności, bóle żołądka, biegunkę, wymioty (mogą występować ślady krwi), bóle głowy, dzwonienie w uszach, dezorientację i oczopląs. Po przyjęciu dużej dawki występowała senność, ból w klatce piersiowej, kołatanie serca, utrata przytomności, drgawki (głównie u dzieci), osłabienie i zawroty głowy, krew w moczu, uczucie zimna i problemy z oddychaniem. Podczas ciężkich zatruć może wystąpić kwasica metaboliczna, a czas protrombinowy (INR) może być zwiększony. Mogą wystąpić: ostra niewydolność nerek lub uszkodzenie wątroby. U pacjentów z astmą może wystąpić zaostrzenie objawów astmy. Nie ma swoistego antidotum. Lekarz zastosuje leczenie objawowe i podtrzymujące.Co mogę jeść i pić podczas stosowania IBUPROM RR MAX – czy mogę spożywać alkohol?
Pokarm zmniejsza wchłanianie ibuprofenu z przewodu pokarmowego. Podczas stosowania ibuprofenu w dużych dawkach i jednoczesnym spożywaniu alkoholu, mogą wystąpić objawy takie jak zmęczenie i bóle głowy.Czy można stosować IBUPROM RR MAX w okresie ciąży i karmienia piersią?
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. W ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży nie zaleca się stosowania leku. Stosowanie leku u kobiet w III trymestrze ciąży jest przeciwwskazane, ponieważ mogłoby to zwiększyć ryzyko wystąpienia powikłań u matki i dziecka w okresie okołoporodowym. Ibuprofen przenika do mleka kobiet karmiących piersią w bardzo małej ilości i nie są znane przypadki wystąpienia działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią. Nie ma konieczności przerywania karmienia piersią w przypadku krótkotrwałego stosowania ibuprofenu w małych dawkach.Aktualna ulotka leku IBUPROM RR MAX
| Ibuprom RR MAX - 400 mg, Tabletki powlekane (Ibuprofenum) |
Aktualna charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)
| Ibuprom RR MAX - 400 mg, Tabletki powlekane (Ibuprofenum) |
Jakie są opinie pacjentów o leku IBUPROM RR MAX?
Bądź pierwszą osobą, która podzieli się swoją opinią o leku IBUPROM RR MAX!
Twoje doświadczenie może pomóc innym pacjentom w podjęciu decyzji. Opisz jak działał lek w Twoim przypadku, czy wystąpiły skutki uboczne oraz czy poleciłbyś go innym.
Czytaj więcej: Opinie o IBUPROM RR MAX
