Ostatnia aktualizacja:
| Substancja czynna | Ibuprofen |
| Postać farmaceutyczna | Zawiesina doustna |
| Podmiot odpowiedzialny | Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A. |
| Kod ATC | M01AE01 |
| Procedura | NAR |
| Kategorie | Leki na przeziębienie i grypę, Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) |
Spis treści
- 1 Jakie są wskazania? Na co stosowany jest IBUM FORTE PURE?
- 2 Jaki jest skład IBUM FORTE PURE, jakie substancje zawiera?
- 3 Jak dawkować IBUM FORTE PURE?
- 4 Co zrobić w przypadku przedawkowania IBUM FORTE PURE?
- 5 Co mogę jeść i pić podczas stosowania IBUM FORTE PURE – czy mogę spożywać alkohol?
- 6 Czy można stosować IBUM FORTE PURE w okresie ciąży i karmienia piersią?
- 7 Aktualna ulotka leku IBUM FORTE PURE
- 8 Aktualna charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)
- 9 Jakie są opinie pacjentów o leku IBUM FORTE PURE?
Jakie są wskazania? Na co stosowany jest IBUM FORTE PURE?
Lek IBUM FORTE PURE zawiera ibuprofen – substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), mających działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Wskazania do stosowania • Gorączka różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia, a także w przebiegu odczynu poszczepiennego; • Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takie jak: - bóle głowy, gardła i mięśni (np. w przebiegu zakażeń wirusowych), - bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle na skutek ząbkowania, - bóle stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (np. skręcenia), - bóle na skutek urazów tkanek miękkich, - bóle pooperacyjne, - bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.Jaki jest skład IBUM FORTE PURE, jakie substancje zawiera?
− Substancją czynną leku jest ibuprofen. 5 ml zawiesiny zawiera 200 mg ibuprofenu. − Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: maltitol ciekły (E 965), glicerol (E 422), guma ksantan, sacharyna sodowa (E 954), sodu benzoesan (E 211), kwas fumarowy, disodu fosforan dwunastowodny, woda oczyszczona.Lista leków oraz szczegółowe informacje na temat substancji czynnej
Jak dawkować IBUM FORTE PURE?
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek stosuje się doustnie. Do opakowania dołączona jest strzykawka doustna. Przed użyciem butelkę należy energicznie wstrząsnąć. Dawka dobowa leku IBUM FORTE PURE ściśle zależy od masy ciała i wynosi 20-30...
Czytaj więcej: Dawkowanie IBUM FORTE PURE
Co zrobić w przypadku przedawkowania IBUM FORTE PURE?
Jeśli pacjent zastosował większą niż zalecana dawkę leku IBUM FORTE PURE lub jeśli dziecko przypadkowo przyjęło lek, należy zawsze zwrócić się do lekarza lub zgłosić do najbliższego szpitala, aby uzyskać opinię o możliwym zagrożeniu dla zdrowia i poradę na temat działań, jakie należy w takim przypadku podjąć. Objawy mogą obejmować nudności, bóle żołądka, wymioty (mogą występować ślady krwi), bóle głowy, dzwonienie w uszach, dezorientację i oczopląs. Po przyjęciu dużej dawki występowała senność, ból w klatce piersiowej, kołatanie serca, utrata przytomności, drgawki (głównie u dzieci), osłabienie i zawroty głowy, krew w moczu, uczucie zimna i problemy z oddychaniem.Co mogę jeść i pić podczas stosowania IBUM FORTE PURE – czy mogę spożywać alkohol?
U pacjentów z wrażliwym żołądkiem zalecane jest stosowanie leku IBUM FORTE PURE podczas posiłków. Pokarm zwalnia wchłanianie ibuprofenu z przewodu pokarmowego. Podczas stosowania ibuprofenu w dużych dawkach i jednoczesnym spożywaniu alkoholu, mogą wystąpić objawy takie jak zmęczenie i bóle głowy.Czy można stosować IBUM FORTE PURE w okresie ciąży i karmienia piersią?
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Ciąża W ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży nie zaleca się stosowania leku, chyba że jest to bezwzględnie konieczne. Podczas ostatnich 3 miesięcy ciąży nie wolno przyjmować leku, ponieważ mogłoby to zwiększać ryzyko wystąpienia powikłań u matki i u dziecka w okresie okołoporodowym. Karmienie piersią Ibuprofen w niewielkich ilościach przenika do mleka matek karmiących. W przypadku krótkotrwałego przyjmowania ibuprofenu w dawkach zalecanych, szkodliwy wpływ na niemowlęta wydaje się mało prawdopodobny. Płodność Ibuprofen może utrudniać zajście w ciążę. Jeżeli pacjentka planuje ciążę lub ma problemy z zajściem w ciążę, powinna poinformować o tym lekarza.Aktualna ulotka leku IBUM FORTE PURE
| Ibum Forte Pure - 200 mg/5 ml, Zawiesina doustna (Ibuprofenum) |
Aktualna charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)
| Ibum Forte Pure - 200 mg/5 ml, Zawiesina doustna (Ibuprofenum) |
Jakie są opinie pacjentów o leku IBUM FORTE PURE?
Bądź pierwszą osobą, która podzieli się swoją opinią o leku IBUM FORTE PURE!
Twoje doświadczenie może pomóc innym pacjentom w podjęciu decyzji. Opisz jak działał lek w Twoim przypadku, czy wystąpiły skutki uboczne oraz czy poleciłbyś go innym.
Czytaj więcej: Opinie o IBUM FORTE PURE
