Ostatnia aktualizacja:
| Substancja czynna | Ibuprofen |
| Postać farmaceutyczna | Brak danych |
| Podmiot odpowiedzialny | |
| Kod ATC | |
| Procedura | |
| Kategorie | Leki na gorączkę i ból, Leki na przeziębienie i grypę, Leki przeciwbólowe, Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) |
Spis treści
- 1 Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Brufen Forte?
- 2 Jaki jest skład Brufen Forte, jakie substancje zawiera?
- 3 Jak dawkować Brufen Forte?
- 4 Co zrobić w przypadku przedawkowania Brufen Forte?
- 5 Co mogę jeść i pić podczas stosowania Brufen Forte – czy mogę spożywać alkohol?
- 6 Czy można stosować Brufen Forte w okresie ciąży i karmienia piersią?
- 7 Aktualna ulotka leku Brufen Forte
- 8 Aktualna charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)
- 9 Jakie są opinie pacjentów o leku Brufen Forte?
Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Brufen Forte?
Brufen Forte to lek łagodzący dolegliwości bólowe i gorączkę (należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, NLPZ). Brufen Forte jest stosowany w krótkotrwałym leczeniu objawowym: • łagodnych lub umiarkowanie nasilonych dolegliwości bólowych, np. ból zęba, ból głowy, • gorączki. Brufen Forte jest wskazany do stosowania u dzieci o masie ciała od 10 kg (w wieku od 1 roku), u młodzieży i u dorosłych.
Jaki jest skład Brufen Forte, jakie substancje zawiera?
Substancją czynną leku jest ibuprofen. 1 ml zawiesiny doustnej zawiera 40 mg ibuprofenu. Pozostałe składniki to: Sodu benzoesan (E 211), kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, sacharyna sodowa, sodu chlorek, hypromeloza 15cP, guma ksantan, maltitol ciekły, glicerol (E 422), taumatyna (E 957), aromat truskawkowy [substancje identyczne z naturalnymi aromatami, naturalne aromaty, maltodekstryna, cytrynian trietylu, glikol propylenowy i alkohol benzylowy], woda oczyszczona.
Lista leków oraz szczegółowe informacje na temat substancji czynnej
Jak dawkować Brufen Forte?
Dokładny sposób dawkowania zawarty w poniżej ulotce lub charakterystyce.
Czytaj więcej: Dawkowanie Brufen Forte
Co zrobić w przypadku przedawkowania Brufen Forte?
Należy przerwać stosowanie ibuprofenu i zgłosić się do lekarza, jeśli pojawią się objawy przedawkowania, takie jak ból głowy, zawroty głowy, uczucie zbliżającego się omdlenia, utrata przytomności (u dzieci również drgawki), ból brzucha, nudności i wymioty, krwawienie z przewodu pokarmowego, zaburzenia czynności wątroby lub nerek, spadek ciśnienia tętniczego, zmniejszona częstość oddechów (depresja oddechowa) lub sinica (sine zabarwienie ust lub skóry).
Co mogę jeść i pić podczas stosowania Brufen Forte – czy mogę spożywać alkohol?
Podczas stosowania leku Brufen Forte należy unikać picia alkoholu.
Czy można stosować Brufen Forte w okresie ciąży i karmienia piersią?
Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania leku Brufen Forte, powinna o tym poinformować lekarza. Nie należy przyjmować tego leku w ostatnich 3 miesiącach ciąży. Należy unikać stosowania tego leku w pierwszych 6 miesiącach ciąży, chyba że lekarz zaleci inaczej.
Aktualna ulotka leku Brufen Forte
Aktualna charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)
Jakie są opinie pacjentów o leku Brufen Forte?
Przeczytaj 1 opinię pacjenta o leku Brufen Forte. Zobacz co inni mówią o skuteczności i działaniach niepożądanych.
Czytaj więcej: Opinie o Brufen Forte
