Ibuprofen Altan

Ostatnia aktualizacja:

Substancja czynnaIbuprofen
Postać farmaceutycznaRoztwór do infuzji
Podmiot odpowiedzialnyAltan Pharma Ltd.
Kod ATCM01AE01
ProceduraDCP
KategorieLeki przeciwbólowe, Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ)

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Ibuprofen Altan?

Ibuprofen należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Ten lek jest stosowany u dorosłych w krótkotrwałym leczeniu objawowym ostrego bólu o umiarkowanym natężeniu, gdy podawanie drogą dożylną jest klinicznie uzasadnione, gdy inne drogi podawania nie są możliwe.
Reklama

Jaki jest skład Ibuprofen Altan, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest ibuprofen. Każdy ml roztworu zawiera 4 mg ibuprofenu. Każda torebka 100 ml zawiera 400 mg ibuprofenu Każda torebka 150 ml zawiera 600 mg ibuprofenu. Pozostałe składniki to: trometamol, sodu chlorek, sodu wodorotlenek, kwas solny, woda do wstrzykiwań.

Aktualnie dostępne leki z tymi samymi substancjami czynnymi

Legenda:

  • Te same substancje czynne - zawiera dokładnie te same substancje czynne
  • Zawiera dodatkowe substancje czynne - ma wszystkie substancje czynne z bazowego leku + dodatkowe (oznaczone +)
  • Częściowe podobieństwo - ma tylko część substancji czynnych z bazowego leku

Ważne: Leki o tych samych substancjach czynnych mogą znacząco różnić się między sobą pod względem:

  • Dawkowania i stężenia substancji czynnych
  • Substancji pomocniczych i składu powłoki
  • Formy farmaceutycznej (tabletki, kapsułki, syrop itp.)
  • Wskazań, przeciwwskazań i ostrzeżeń
  • Producenta i procesu wytwarzania
  • Ceny i dostępności
Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Nie zastępuj przepisanego leku innym bez konsultacji ze specjalistą. Widżet wyświetla maksymalnie 10 podobnych leków, może by ich więcej.

Lista leków oraz szczegółowe informacje na temat substancji czynnej

Jak dawkować Ibuprofen Altan?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza. Zalecana dawka: Dorośli Ibuprofen Altan, 400 mg Zalecana dawka to 400 mg ibuprofenu co 6 do 8 godzin według potrzeby, nie przekraczając maksymalnej całkowitej dawki dobowej 1200 mg. Ibuprofen Altan, 600 mg Zalecana dawka to 600 mg ibuprofenu. Jeśli jest to uzasadnione...

Czytaj więcej: Dawkowanie Ibuprofen Altan

Reklama

Co zrobić w przypadku przedawkowania Ibuprofen Altan?

Niezwłocznie należy skonsultować się z lekarzem. Mogą wystąpić: nudności, ból brzucha lub bóle głowy, wymioty, biegunka, dzwonienie w uszach, zawroty głowy, wymioty z krwią i krew w stolcu. Cięższe zatrucie może prowadzić do senności, pobudzenia, dezorientacji, niskiego ciśnienia krwi, niewydolności nerek, uszkodzenia wątroby, trudności w oddychaniu (depresja oddechowa), niebieskiego przebarwienia skóry i błony śluzowej (sinica), utraty przytomności, śpiączki, drgawek, kwasicy metabolicznej i zwiększonej skłonności do krwawień. Może wystąpić nasilenie astmy u astmatyków. W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku, należy skonsultować się z lekarzem lub pielęgniarką.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ibuprofen Altan – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Czy można stosować Ibuprofen Altan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem tego leku. Nie przyjmować ibuprofenu w trzecim trymestrze ciąży. Przed rozpoczęciem stosowania tego leku należy powiadomić lekarza lub pielęgniarkę, jeśli pacjentka karmi piersią lub jest w ciągu pierwszych sześciu miesięcy ciąży. Lek ten przenika do mleka matki, ale można go stosować podczas karmienia piersią w zalecanych dawkach i przez jak najkrótszy okres czasu. Ibuprofen należy do grupy leków, które mogą zaburzyć płodność u kobiet. To działanie jest odwracalne po odstawieniu leku. Jest mało prawdopodobne, że może to wpłynąć na możliwość zajścia w ciążę, jeśli lek ten jest stosowany sporadycznie. Przed rozpoczęciem przyjmowania tego leku należy jednak skonsultować się z lekarzem, jeśli pacjentka nie może zajść w ciążę.

Aktualna ulotka leku Ibuprofen Altan

Ibuprofen Altan - 600 mg/150 ml, Roztwór do infuzji (Ibuprofenum)
Reklama

Aktualna charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Ibuprofen Altan - 600 mg/150 ml, Roztwór do infuzji (Ibuprofenum)

Jakie są opinie pacjentów o leku Ibuprofen Altan?

Bądź pierwszą osobą, która podzieli się swoją opinią o leku Ibuprofen Altan!

Twoje doświadczenie może pomóc innym pacjentom w podjęciu decyzji. Opisz jak działał lek w Twoim przypadku, czy wystąpiły skutki uboczne oraz czy poleciłbyś go innym.

Czytaj więcej: Opinie o Ibuprofen Altan