Ibufen dla dzieci FORTE o smaku truskawkowym

Ostatnia aktualizacja:

Substancja czynnaIbuprofen
Postać farmaceutycznaZawiesina doustna
Podmiot odpowiedzialnyZakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.
Kod ATCM01AE01
ProceduraNAR
KategorieLeki na ból i gorączkę u dziecka, Leki na gorączkę i ból, Leki przeciwbólowe, Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ)

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Ibufen dla dzieci FORTE o smaku truskawkowym?

Ibufen dla dzieci FORTE o smaku truskawkowym należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowy i przeciwzapalne. Lek jest przeznaczony do stosowania u dzieci, młodzieży i osób dorosłych w następujących przypadkach: - gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych); - bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (także bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego).
Reklama

Jaki jest skład Ibufen dla dzieci FORTE o smaku truskawkowym, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest ibuprofen. 5 ml zawiesiny zawiera 200 mg ibuprofenu. Pozostałe składniki to: hypromeloza, guma ksantan, glicerol (E422), sodu benzoesan (E211), maltitol ciekły (E965), sodu cytrynian, kwas cytrynowy jednowodny, sacharyna sodowa (E954), sodu chlorek, aromat truskawkowy, woda oczyszczona.

Potencjalne zamienniki

Aktualnie dostępne leki z tymi samymi substancjami czynnymi

Legenda:

  • Te same substancje czynne - zawiera dokładnie te same substancje czynne
  • Zawiera dodatkowe substancje czynne - ma wszystkie substancje czynne z bazowego leku + dodatkowe (oznaczone +)
  • Częściowe podobieństwo - ma tylko część substancji czynnych z bazowego leku

Ważne: Leki o tych samych substancjach czynnych mogą znacząco różnić się między sobą pod względem:

  • Dawkowania i stężenia substancji czynnych
  • Substancji pomocniczych i składu powłoki
  • Formy farmaceutycznej (tabletki, kapsułki, syrop itp.)
  • Wskazań, przeciwwskazań i ostrzeżeń
  • Producenta i procesu wytwarzania
  • Ceny i dostępności
Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Nie zastępuj przepisanego leku innym bez konsultacji ze specjalistą. Widżet wyświetla maksymalnie 10 podobnych leków (potencjalnych zamienników), może by ich więcej.

Lista leków oraz szczegółowe informacje na temat substancji czynnej

Jak dawkować Ibufen dla dzieci FORTE o smaku truskawkowym?

Zalecana dawka Niemowlęta od 3 do 6 miesięcy życia (5 - 7,6 kg): dawka początkowa 1,25 ml (co odpowiada 50 mg ibuprofenu). Potem, w razie potrzeby 1,25 ml co 8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 3,75 ml (co odpowiada 150 mg ibuprofenu). Niemowlęta od 6 do 12 miesięcy życia (7,7 - 9 kg): dawka początkowa 1,25 ml (co odpowiada 50 mg ibuprofenu). Potem, w razie potrzeby 1,25 ml co 6-8...

Czytaj więcej: Dawkowanie Ibufen dla dzieci FORTE o smaku truskawkowym

Reklama

Co zrobić w przypadku przedawkowania Ibufen dla dzieci FORTE o smaku truskawkowym?

Przypadki przedawkowania są rzadkie, jednak jeśli przypadkowo została przyjęta zbyt duża dawka leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. U większości pacjentów mogą wystąpić: nudności, wymioty, ból w nadbrzuszu lub biegunka. Mogą także wystąpić: szumy uszne, ból głowy i krwawienie z żołądka lub jelit, a także bezdech i spadek ciśnienia krwi. Ciężkie zatrucie wpływa na ośrodkowy układ nerwowy i objawia się sennością, a bardzo rzadko także pobudzeniem i dezorientacją lub śpiączką. Bardzo rzadko mogą wystąpić napady drgawkowe. Podczas ciężkich zatruć może wystąpić kwasica metaboliczna, a czas protrombinowy (INR) może być zwiększony. Mogą wystąpić: ostra niewydolność nerek lub uszkodzenie wątroby. U pacjentów z astmą może wystąpić zaostrzenie objawów astmy. Nie ma swoistego antidotum. Leczenie jest objawowe i podtrzymujące. Lekarz rozważy podanie węgla aktywnego w ciągu jednej godziny od przedawkowania.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ibufen dla dzieci FORTE o smaku truskawkowym – czy mogę spożywać alkohol?

Lek podaje się po posiłkach, z dużą ilością płynów.

Czy można stosować Ibufen dla dzieci FORTE o smaku truskawkowym w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Należy unikać stosowania tego leku w ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży, chyba że lekarz zaleci inaczej. Podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży nie wolno przyjmować leku, ponieważ mogłoby to zwiększać ryzyko wystąpienia powikłań u matki i u dziecka w okresie okołoporodowym. Lek przenika do mleka kobiecego, jednak może być stosowany podczas karmienia piersią, jeśli p odawany jest w zalecanych dawkach i przez najkrótszy możliwy okres czasu. Lek należy do grupy leków (niesteroidowe leki przeciwzapalne), które mogą niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet. Działanie to jest przemijające i ustępuje po zakończeniu terapii.

Aktualna ulotka leku Ibufen dla dzieci FORTE o smaku truskawkowym

Ibufen dla dzieci FORTE o smaku truskawkowym - 200 mg/5 ml, Zawiesina doustna (Ibuprofenum)
Reklama

Aktualna charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Ibufen dla dzieci FORTE o smaku truskawkowym - 200 mg/5 ml, Zawiesina doustna (Ibuprofenum)

Jakie są opinie pacjentów o leku Ibufen dla dzieci FORTE o smaku truskawkowym?

Bądź pierwszą osobą, która podzieli się swoją opinią o leku Ibufen dla dzieci FORTE o smaku truskawkowym!

Twoje doświadczenie może pomóc innym pacjentom w podjęciu decyzji. Opisz jak działał lek w Twoim przypadku, czy wystąpiły skutki uboczne oraz czy poleciłbyś go innym.

Czytaj więcej: Opinie o Ibufen dla dzieci FORTE o smaku truskawkowym

Przydatne zasoby